محل تبلیغات شما

نگاهی به فیلم شبی که ماه کامل شد، نرگس آبیار به قلم محمد امین به جرات می توانم بگویم در یک دهه گذشته هیچ فیلمی در سینمای ایران اینگونه مرا منقلب نکرده بود، پس از سالها پس از پایان فیلم یکبار دیگر از ابتدا فیلم را به تماشا نشستم، درود به #نرگس_آبیار درود به شهامت این کارگردان که چنین سوژه مخوفی را دست مایه  فیلمش کرده، خسته نباشید به همسرشان بابت تهیه کنندگی این پروژه عظیم، اینهمه در باره دوربین روی دست و اینکه سینما نیست جناب #فراستی گلویش را پاره کرد، اما تنها تصور کنید اگر این فیلم  روی سه پایه و از نماهای ثابت استفاده می کرد، من و دوستانی که حتی تجربه ساخت تنها یک فیلم کوتاه داشته باشند می توانند تصور کنند این هماهنگی پلانها و حفظ راکورد در صحنه های شلوغ خیابان، عروسی، درگیری چقدر واقعن نیازمند گروه تصویر و صدای واقعن حرفه ای است، تدوین کاملن نفس گیر فیلم، من در بسیاری از سکانسها باورم نمیشد این فیلم تولید سینمای ایران است، اما مهم ترین و شاید کلیدی ترین بخش فیلم فیلمنامه است، به خدا بیهوده نبوده بزرگان سینمای ایران #بیضایی #مهرجویی و. سایرین فیلمهایشان بالای صد دقیقه است، دلایل اکران در سانس فیلمها بسیاری از فیلمهای ایرانی را عقیم می کند، نرگس آبیار در صد و چهل دقیقه توانسته به شخصیت پردازی دست بزند، شخصیت پردازی یعنی ما بتوانیم حداقل برای هر شخصیت اصلی و فرعی حداقل چهار خط از ویژیگهایی روحی و روانی اش بنویسیم، یعنی تماشاگر #فایزه را خوب می شناسد، #درباره#حمید می داند، بویژه نقش مادر #فرشته_صدرعرفایی که من تا نیمه فیلم گمان میبردم بازیگر بومی است، یا دایی فیلم یا حتی برادر فایزه، همگی شخصیتها تا جایی که فیلمنامه اجازه می داد پرداخت شده اند، معتقدم البته فیلمهای خوبی در همین دو سه سال داشته ایم، همچون #متری_شیش_و_نیم یا #فروشنده یا فیلم #شنل که فیلمنامه خوبی داشت، اما تمام حرفم  این است من نه با سینمای مذهبی یا تاریخی مخالفم، بلکه میپسندم، اما بودجه های چندین میلیاردی برای پروژه های همچون #محمد #مجیدمجیدی در رسالت انسان سازی سینما بیشتر موفق بوده اند با آنکه عوامل هالیوودی داشته اند یا #شبی_که_ماه_کامل_شد نرگس آبیار که یکی از بحران های مناطق مرزی کشور را که بسیاری از هموطنان بیگناه ما دچارش هستند موفق بوده است، من بیصبرانه انتظار می کشم تا فیلم بعدی نرگس آبیار را تماشا کنم، در پایان تبریک ویژه به همدانشگاهی عزیز #هوتن_شکیبا که کاملن از بازی اش سوپرایز شدم، واقعن من تفاوتی حداقل ترین بخش بازی که زبان و لهجه است بین وی و بازیگران بومی ندیم، مرحبا هوتن و همه عوامل حرفه ای این فیلم 
#محمدامین
#سینمای_ملی #سینمای_ایران

ایزوگام امین در لنگرود 09197032295

نمایشنامه فاسق در کافه دمنوش لنگرودتوسط محمد امین خوانش شد

نصب ایزوگام امین در گیلان 09197032295

فیلم ,است، ,سینمای ,نرگس ,آبیار ,های ,نرگس آبیار ,سینمای ایران ,بسیاری از ,ماه کامل ,که ماه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالب عاشقانه